FORTECH | Suwniceflaga_ue
15-o13-o14-o17-o

Suwnice jednodźwigarowe, dwudźwigarowe, pomostowe, bramowe

mini_5c18df5988d23mini_5c419bdddfbfamini_5c419c599d7a5mini_5c419d650e1ec

Wiele przedsiębiorstw, chcąc ulepszyć procesy produkcyjne, decyduje się na zastosowanie różnego rodzaju suwnic. Niezależnie od rozmiaru, a także typu suwnicy – pomostowej (inaczej natorowej) bądź bramowej – czy możliwości transportowych (jednodźwigarowe, dwudźwigarowe) sprzęt ten znacząco przyśpiesza działanie dowolnych zakładów, w których sprawne przenoszenie ładunków ma znaczenie. Nasze suwnice wykorzystywane są we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach – nie tylko produkcyjnych, lecz także budowlanych, magazynowych czy usługowych. Szczególnie popularnym rozwiązaniem jest montaż suwnic natorowych, zwanych inaczej pomostowymi. Przemieszczająca się po torach belka umożliwia łatwe transportowanie ciężkich obiektów w dowolne miejsce, będące w zasięgu pracy suwnicy. Ze względu na fakt, że suwnice posiadają spore różnice zarówno w budowie, jak i wymiarach, zapraszamy do skorzystania z doradztwa w wyborze odpowiedniego sprzętu. Każdy klient może skonsultować się z naszymi specjalistami, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju suwnica jest mu najbardziej potrzebna. W halach przemysłowych zazwyczaj spotkać można suwnice o znacznej rozpiętości oraz równocześnie o dużych możliwościach dźwigowych – należą do nich zarówno modele dwudźwigarowe, jak i konsolowe. Natomiast w mniejszych zakładach, np. mechaniki pojazdowej, klienci częściej decydują się na suwnice jednodźwigarowe, a także bramowe.

Suwnice skrojone na miarę!

Aby zapewnić dopasowaną do potrzeb klienta suwnicę, samodzielnie produkujemy sprzęt od A do Z. Za nami już wiele zaprojektowanych oraz stworzonych od podstaw suwnic pomostowych, a także bramowych, które od wielu lat służą w różnego rodzaju firmach. Realizując każdy projekt, stawiamy na materiały wytrzymałe, wysokiej jakości, sprawdzające się zarówno w jednodźwigarowych suwnicach bramowych, jak i tych większych, bardziej obciążanych, dwudźwigarowych natorowych. Poniżej zapoznać się można ze szczegółami naszej oferty.

Dostępne rodzaje suwnic oraz usług

Nasza oferta obejmuje projektowanie, a następnie wytwarzanie, montaż, przygotowanie dokumentacji odbiorowej oraz odbiór UDT suwnic. Poniżej można zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rodzajami suwnic. W razie wątpliwości jesteśmy w stanie doradzić zastosowanie konkretnego rodzaju konstrukcji, zależnie od jej przeznaczenia i możliwości klienta.

Suwnice natorowe

Sprawdzają się świetnie w każdej hali operującej towarami dużej wagi. Suwnice natorowe to najczęściej instalowany system unoszący, ponieważ są w stanie transportować wszystko, co do tej pory przenosiły wózki widłowe lub siła ludzkich mięśni. Wśród tych urządzeń znajdziemy jeszcze dwa typy.

Suwnice jednodźwigarowe

Wytrzymują obciążenie do 16 ton i mają rozpiętość około 39 metrów. Idealnie spiszą się więc do każdej hali i magazynu, pozwalając na optymalne wykorzystanie przestrzeni, co przełoży się na niższe koszty inwestycji. Suwnice jednodźwigarowe spiszą się świetnie do przenoszenia towarów, nawet tych najbardziej nieporęcznych.

Suwnice dwudźwigarowe

Zapewniają większą stabilność obsługi dużych ładunków. Suwnice natorowe dwudźwigarowe to rozwiązanie wykorzystywane w wielu branżach. Są projektowane także do użytku na otwartych przestrzeniach przedsiębiorstw. Podstawą tych urządzeń jest most składający się z dwóch dźwigarów nałożony na czołownicach. Tory suwnic dwudźwigarowych ustawione są na specjalnej konstrukcji, a może po nich poruszać się kilka takich urządzeń.

Suwnice konsolowe

To praktyczna opcja dla przedsiębiorstw, które obsługują kilka stanowisk bez potrzeby robienia tego na całej długości magazynu. Część nośna suwnicy konsolowej ma kształt wspornika.

Suwnice bramowe i półbramowe

Tak jak wszystkie podnośniki wymienione wcześniej, służą one do transportowania dużych, a także ciężkich towarów. Głównym zadaniem suwnic bramowych i półbramowych jest usprawnienie przepływu materiałów w przedsiębiorstwie oraz zapewnienie lepszego wykorzystania przestrzeni.

Suwnice bramowe

Ze względu na swoją konstrukcję suwnice bramowe zazwyczaj montowane są na zewnątrz. Korzysta się z nich nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Suwnica bramowa znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach, ponieważ dzięki niej przenoszenie i przeładunek materiałów są prostsze w wykonaniu.

Suwnice półbramowe

W tym modelu most suwnicy oparty jest z jednej strony na bocznej podporze, która przemieszcza się po torach. Suwnice półbramowe najczęściej instalowane są wewnątrz hal – tam, gdzie transportują towary wzdłuż jednego brzegu nawy.

Suwnice sterowane mogą być z poziomu roboczego za pomocą:

  • kasety sterowniczej przesuwnej wzdłuż dźwigara suwnicy,
  • nadajnika radiowego – sterowanie zdalne,
  • kabiny sterowniczej wyposażonej w stanowisko sterownicze.

Oferowane przez naszą firmę suwnice dwudźwigarowe, jednodźwigarowe, pomostowe, bramowe czy podwieszane wykonujemy kompleksowo — możemy znaleźć rozwiązanie zarówno do nowego, jak i już istniejącego obiektu. Każda zamontowana przez nas maszyna natorowa skutecznie usprawni procesy logistyczne w przedsiębiorstwie. Tworząc te urządzenia, dokładamy wszelkich starań, aby każdy z etapów ich produkcji był zgodny z potrzebami naszego klienta. Jakie czynności składają się na proces?

Projektowanie suwnic pomostowych, natorowych, bramowych i innych

Podczas tego etapu staramy się dobrać odpowiednie rozwiązanie do możliwości, ale też potrzeb klienta. Szczegółowo analizujemy otrzymane dane na temat wielkości konstrukcji, wymaganego udźwigu oraz przeznaczenia maszyny. Na tej podstawie wybieramy suwnice jednodźwigarowe, dwudźwigarowe, natorowe, podwieszane, bramowe lub konsolowe. Wstępnie ustalamy także sposób montażu, który zupełnie inaczej będzie przebiegał w nowych i już istniejących obiektach. Jesteśmy gotowi doradzić klientowi najodpowiedniejsze rozwiązanie do jego firmy. Podpowiemy między innymi, czy korzystniejsze będą suwnice pomostowe, czy suwnice bramowe.

Wytwarzanie elementów, z których składają się suwnice

Każda suwnica natorowa, bramowa, czy suwnica pomostowa produkowana jest na podstawie sporządzonej i zaakceptowanej przez klienta dokumentacji wykonawczej. Do wytwarzania wszystkich elementów wykorzystujemy najwyższej jakości komponenty od sprawdzonych dostawców. Działamy na nowoczesnym oraz przede wszystkim precyzyjnym sprzęcie, aby mieć pewność, że tworzone przez nas suwnice jednodźwigarowe lub dwudźwigarowe będą funkcjonować prawidłowo przez wiele lat.

Montaż suwnic

Montaż wszystkich elementów konstrukcji suwnic wymaga precyzji oraz zastosowania odpowiedniego sprzętu. Nasi wykwalifikowani pracownicy mają doświadczenie w realizacji tego rodzaju prac, dlatego każda suwnica pomostowa i nie tylko jest mocowana przez nich z największą dokładnością. Wykonujemy prace kompleksowo, od wykonania podtorza, ułożenia szyn, aż po założenie oraz uruchomienie urządzeń.

Sporządzenie dokumentacji powykonawczej

Odbiór suwnic natorowych, bramowych, pomostowych i innych

Po zakończeniu prac związanych z montażem oraz uruchomieniem zainstalowanej maszyny przygotowujemy dokumentację techniczną, a także odbiorową. Wiedza, jak również doświadczenie, jakie posiadamy, pozwalają nam realizować nawet bardzo skomplikowane projekty. Dzięki temu oferowane suwnice pomostowe, bramowe, natorowe czy dźwigarowe cechują się trwałością, funkcjonalnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa.

X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry
ueMenu Strony