FORTECH | SuwniceUnia Europejska
Suwnica jednodzwigarowaSuwnica jednodźwigarowa pomostowaSuwnica jednodźwigarowa pomostowaSuwnica dwudźwigarowa pomostowa

Suwnice jednodźwigarowe, dwudźwigarowe, pomostowe, bramowe

Suwnica jednodźwigarowa pomostowaSuwnica jednodźwigarowa bramowaSuwnica jednodźwigarowa pomostowaSuwnica dwudźwigarowa pomostowa

Nasze suwnice wykorzystywane są we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach – nie tylko produkcyjnych, lecz także usługowych. Szczególnie popularnym rozwiązaniem jest montaż suwnic natorowych, zwanych inaczej pomostowymi. Przemieszczająca się po torach belka umożliwia łatwe transportowanie ciężkich obiektów w dowolne miejsce, będące w zasięgu pracy suwnicy. Każdy klient może skonsultować się z naszymi specjalistami i dowiedzieć się, jakiego rodzaju suwnica jest mu najbardziej potrzebna.

W halach przemysłowych zazwyczaj spotykać można suwnice o znacznej rozpiętości i równocześnie dużych możliwościach dźwigowych – należą do nich modele dwudźwigarowe, jak i konsolowe. Natomiast w mniejszych zakładach, np. mechaniki pojazdowej, klienci częściej decydują się na suwnice jednodźwigarowe oraz bramowe.

 

DOSTĘPNE RODZAJE SUWNIC ORAZ USŁUG

Nasza oferta obejmuje projektowanie, a następnie wytwarzanie, montaż, przygotowanie dokumentacji odbiorowej oraz odbiór UDT suwnic. Poniżej można zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rodzajami suwnic. W razie wątpliwości jesteśmy w stanie doradzić zastosowanie konkretnego rodzaju konstrukcji, zależnie od jej przeznaczenia i możliwości klienta.

 • SUWNICE NATOROWE:
  • jednodźwigarowe (do udźwigu 16 t),
  • dwudźwigarowe, z wciągarkami zamkniętymi i otwartymi.
 • SUWNICE KONSOLOWE:
 • SUWNICE BRAMOWE i PÓŁBRAMOWE:
  • jednodźwigarowe,
  • dwudźwigarowe, z wciągarkami zamkniętymi i otwartymi.

Suwnice sterowane mogą być z poziomu roboczego za pomocą:

 • kasety sterowniczej przesuwnej wzdłuż dźwigara suwnicy,
 • zdalnie za pomocą nadajnika radiowego,
 • kabiny sterowniczej wyposażonej w stanowisko sterownicze.

Oferowane przez naszą firmę suwnice dwudźwigarowe, jednodźwigarowe, pomostowe, bramowe czy podwieszane wykonujemy kompleksowo – możemy znaleźć rozwiązanie zarówno do nowego, jak i już istniejącego obiektu. Każda zamontowana przez nas suwnica natorowa skutecznie usprawni procesy logistyczne w przedsiębiorstwie. Tworząc suwnice, dokładamy wszelkich starań, aby każdy z etapów produkcji był zgodny z potrzebami naszego klienta. W całym procesie wyróżniamy:


Etap I – projektowanie suwnic pomostowych, natorowych, bramowych i innych

Podczas trwania tego etapu staramy się dobrać odpowiednie rozwiązanie do możliwości oraz potrzeb klienta. Szczegółowo analizujemy otrzymane dane na temat wielkości konstrukcji, wymaganego udźwigu oraz przeznaczenia maszyny i na tej podstawie wybieramy suwnice jednodźwigarowe, dwudźwigarowe, natorowe, podwieszane, bramowe lub konsolowe. Podczas tego etapu wstępnie ustalamy także sposób montażu, który zupełnie inaczej będzie przebiegał w nowych i już istniejących obiektach. Jesteśmy gotowi doradzić klientowi podczas wyboru najodpowiedniejszych rozwiązań dla jego firmy. Podpowiemy między innymi, czy korzystniejsze będą suwnice pomostowe, czy suwnice bramowe.


Etap II – wytwarzanie elementów, z których składają się suwnice

Każda suwnica natorowa, bramowa, czy suwnica pomostowa produkowana jest na podstawie sporządzonej i zaakceptowanej przez klienta dokumentacji wykonawczej. Do wytwarzania wszystkich elementów wykorzystujemy najwyższej jakości komponenty od sprawdzonych dostawców. Działamy na nowoczesnym i przede wszystkim precyzyjnym sprzęcie, aby mieć pewność, że tworzone przez nas suwnice jednodźwigarowe lub suwnice dwudźwigarowe będą funkcjonować prawidłowo przez wiele lat.


Etap III – montaż suwnic

Montaż wszystkich elementów konstrukcji suwnic wymaga precyzji oraz zastosowania odpowiedniego sprzętu. Nasi wykwalifikowani pracownicy mają doświadczenie w realizacji tego rodzaju prac, dlatego każda suwnica pomostowa i nie tylko jest mocowana z największą dokładnością. Wykonujemy prace kompleksowo, od wykonania podtorza, ułożenia szyn po montaż oraz uruchomienie suwnic.


Etap IV – sporządzenie dokumentacji powykonawczej

Odbiór suwnic natorowych, bramowych, pomostowych i innych

Po zakończeniu prac związanych z montażem i uruchomieniem zainstalowanej maszyny przygotowujemy dokumentację techniczną, a także odbiorową. Wiedza i doświadczenie, jakie posiadamy, pozwalają realizować nawet bardzo skomplikowane projekty. Dzięki temu nasze suwnice pomostowe, bramowe, natorowe czy dźwigarowe cechują się trwałością, funkcjonalnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa.

X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Do góry
Fundusze EuropejskieMenu Strony